Text Size

Kriya hatha jooga

Kriya hatha jooga – see on füüsilise keha kontrollimise valdamine asana’te (kehaasendid), bandha’de meditation-tnts.jpg(lihaslukud) ja mudra’de (käte ja keha sümboolsed asendid) abil.

See on kriya joogat õppivale inimesele alguspunktiks.


Füüsilise keha juhtimine, võrreldes mentaalse või vitaalsega, on suhteliselt kerge, sest viimased on palju peenemad ja sõltuvad vähem inimese tahtest.

Asana’d, bandha’d ja mudra’d kutsuvad esile lõdvestuse kõigil viiel tasandil.

Nad justkui masseeriksid siseorganeid ja näärmeid, soodustades füüsilise keha tugevnemist.

Nad on efektiivsed mitmesuguste haiguste ennetusel ja ravimisel, nagu näiteks diabeet, hingamisprotsessi korratused ja hüpertoonia, samuti ka emotsionaalse ebastabiilsuse korrigeerimiseks.

Selliselt kõrvaldavad nad ühe inimkannatuste põhjuse – “halva tervise”.

Samuti soodustavad need füüsilise keha rahunemist meditatsiooni ajal.

Asana’d aitavad piirata stressi purustavad mõju ja säilitada rahu kõikides situatsioonides. Asana’te praktika pideva teadvustamise taustal on sissejuhatavaks kursuseks meditatsiooni praktikasse.

 


Ligi 2000 aastat tagasi valis India legendaarne meister Kriya Babadži klassikalise hatha jooga tuhandete asendite hulgast välja 18 ja nende mõned variatsioonid.

Need universaalsed harjutused sobivad kõigile ja võivad olla väga suureks abiks oma elu kvaliteedi parandamisel.

Terviklik harjutuste kompleks katab ära kogu füüsilise keha.

18 asana’t avaldavad keha kõigile osadele efektiivset mõju ja aitavad lahendada ka ülesandeid, mis kerkivad üles kriya jooga praktika järgmistel etappidel.

Ideaalis tuleb need selgeks õppida ja kasutada veel enne pranajaama ja meditatsiooni õpingute alustamist.

Kuid ka peale seda jäävad need kogu elu jooksul isikliku praktika tähtsaks osaks, seda isegi vaimse arengu viimaste staadiumite ja transformatsiooni ajal.


link